להיות בריא עם פסגות
 

דבר המנכ"ל

דני פיקמבוטחים יקרים

ההתפתחות הטכנולוגיה בתחום הרפואה בשנים האחרונות, מאפשרת במספר הולך וגדל של מקרים המחייבים ניתוח, להמירו בטיפול רפואי חלופי העשוי למנוע את הצורך בניתוח ולהשיג תוצאות דומות.
האפשרות לבצע טיפול כזה במקום ניתוח, חוסכת לחולה ולמשפחתו סבל וטרחה מיותרים.
זאת ועוד, מרבית טיפולים אלה מבוצעים ללא אשפוז ובכך מתקצר באופן משמעותי זמן ההחלמה.

גיליון זה מציג בפניכם נושא זה וחלק משיטות הטיפולים המתקדמות הקיימות כיום היכולות לשדרג ולשפר את מצבכם בעת הצורך בניתוח.

הכיסוי הביטוחי שניתן לרכוש לצורך זה הוא פרק הרחבה - "טיפולים מחליפי ניתוח" אשר ניתן לצרפו לפוליסת ביטוח רפואי קיימת או חדשה, הכוללת פרק ניתוחים.
ההרחבה קיימת ברוב חברות הביטוח ועלותה מינימלית (10-20 ₪ לחודש למבוגר).

מהניסיון שכבר נצבר בסוכנות בנושא זה אנו ממליצים גם לך לצרף הרחבה זו לפוליסה שעל שמך באמצעותנו.

מאחל לכם קריאה מהנה!

בברכה
דני פיק – יו"רליצירת קשר

 

פ.ד. פסגות בע"מ
שדרות גושן 27
קרית מוצקין, 26312
ת.ד. 744

טל. 8780700 - 04
פקס. 8711626 - 04

דוא"ל info@pdpsagot.co.il
אתר: www.pdpsagot.co.il

 

 

טיפולים מחליפי ניתוח

טיפול מחליף ניתוח: טיפול רפואי או סדרת טיפולים רפואיים שאינם ניתוח, הניתנים בארץ או בחו"ל (מבוסס על הליך רפואי וטכנולוגיות מתקדמות), אשר באים להחליף את הניתוח לו זקוק המבוטח תוך השגת תוצאות רפואיות דומות.

עם התקדמות הטכנולוגיה, אנו עדים לחידושים והתפתחויות של טיפולים, אשר מהווים אלטרנטיבה לביצוע ניתוח. טיפולים אלה, בטכנולוגיות מתקדמות, חוסכים את הצורך בביצוע הניתוח אשר גורם למטופל ולמשפחתו סבל וטרדה. מרבית הטיפולים מבוצעים ללא אשפוז ומקצרים באופן משמעותי את משך האשפוז בבית החולים ואת תקופת ההחלמה.

להלן תקציר מאמר המציג שניים מטיפולים כאלה ומדבר בעד עצמו, כדלקמן:

הרופא בישר לכם שאין מנוס מניתוח, ואתם חוששים מהסיכונים, מההרדמה, מימי האשפוז הממושכים, ההיעדרות מהבית וההחלמה הממושכת ? טכנולוגיות חדשות שפותחו בשנים האחרונות מאפשרות להחליף חלק מהפרוצדורות הניתוחיות בטיפולים חלופיים.

כך לדוגמא ,פיתוח ישראלי , המחליף את ניתוח כריתת שרירני הרחם.

גידולים שפירים בשריר הרחם (שרירנים, או מיומות) הם תופעה שכיחה ממנה סובלות כמחצית מהנשים. בקרב כ-25 אחוז מהן, גורמות הגידולים הללו לדימומים מרובים עד כדי אנמיה חמורה, לכאבים, בעיות פוריות, הפלות חוזרות, לידות מוקדמות וסיבוכי הריון ולידה.

עד לפני מספר שנים נאלצו מרבית הנשים שסבלו משרירנים לעבור ניתוח פולשני הכרוך בהרדמה, פתיחת חלל הבטן ואישפוז. תהליך ההתאוששות מהניתוח נמשך לעתים שבועות ואף חודשים. בחלק מהמקרים, בעיקר אם האישה עברה את גיל הפוריות, נהגו הגינקולוגים להסיר את כל הרחם או את חלקו, כדי למנוע את חזרתו של הגידול.

החברה הישראלית "אינסייטק" פיתחה טיפול באמצעות מכשיר אולטרסאונד, המשדר גלי קול ממוקדים הפוגעים בשרירן ומחממים אותו. החום הזה אותו מפיקים גלי האולטרסאונד, הורס חלק מהשרירן. במהלך הטיפול חוזרים על הפעולה כמה פעמים עד שהגידול נהרס כליל. בעזרת מכשיר הדמיית תהודה מגנטית (MRI) מצלמים את פנים הגוף במהלך הטיפול, לצורך הנחיה ובקרה, כדי לוודא שהגלים אכן מכוונים לנקודה אותה מבקשים להרוס. בתוך כך מודדים את הטמפרטורה באיזור המטופל, לקבלת משוב על יעילות ודיוק הטיפול.

במהלך הטיפול שנמשך כשלוש שעות, המטופלת שוכבת על בטנה, כשמכשיר האולטרסאונד ממוקם במיטה שמתחתיה. המיטה מוכנסת למערכת ה-MRI, והרופאים שולטים על הנעשה באמצעות מערכות שליטה ובקרה בחדר הסמוך. המטופלת נמצאת בקשר עין עם הצוות, ויכולה לשוחח עמם כל העת.

חשוב לא פחות, הסיכוי לסיבוך הוא מינימלי ביותר. ה-MRI מאפשר דיוק מירבי והטכנולוגיה מאפשרת לאמוד את הטמפרטורה ברקמה ולדעת את מידת הנזק. לכן הטיפול הוא אמבולטורי ( ללא אשפוז) ובלי פגיעות נלוות.

כל עלות הטיפול בהסרת המיומות באמצעות אולטרסאונד מכוסה במסגרת ההרחבה "טיפולים מחליפי ניתוח".

דוגמא נוספת היא זו העוסקת בהסרת בלוטת ערמונית ערמונית נגועה בגידול באמצעות רובוט. המטרה היא הסרת הבלוטה הנגועה, ללא פגיעה כלשהי שתגרום לפגיעה ביכולת השליטה בשתן ולירידה ביכולת המינית. המטרה היא הסרת הבלוטה הנגועה, ללא פגיעה כלשהי שתגרום לפגיעה ביכולת השליטה בשתן ולירידה ביכולת המינית. ניתוח רובוטי נעשה באותו אופן כמו ניתוח כריתה רגיל. ההבדל הוא שמה שמצריך בדרך כלל חתך גדול (מהטבור ועד עצם החיק), נעשה כעת ב- 4 עד 6 חתכים, כל אחד באורך 5 עד 12 מ"מ. הרובוט מאפשר דיוק מירבי, מינימום פגיעות נלוות וקיצור משמעותי ביותר של זמן ההחלמה.

גם עלות טיפול זה מכוסה במסגרת ההרחבה "טיפולים מחליפי ניתוח".


 

באם הינך מעוניין בפגישה /שאלה /הצטרפות לכיסוי  ניתן לפנות אלינו למייל briuton@pdpsagot.co.il

כתובת המייל שלך נמצאת ברשימת התפוצה שלנו ובכוונתנו לתזכר אותך מדי פעם בדבר חדשות מקבוצת פ.ד. פסגות
במידה ואינך מעוניין לקבל מייל מאתנו לחץ כאן