להיות בריא עם פסגות
 

דבר המנכ"ל

דני פיקקוראים יקרים,

בריאותון מס' 3 עוסק בכיסוי הביטוחי למקרה גילוי מחלה קשה, כיסוי אשר מטרתו העיקרית לאפשר התמודדות כלכלית עם המחלה ועם תוצאותיה.

מעבר להתמודדות האישית והרפואית עם המחלה , גורמת המחלה להוצאות כספיות ניכרות לצרכים רפואיים שונים וגורמת להפסדים כספיים הנובעים מהיעדרות מהעבודה לצורך הטיפול במחלה, על כל המשתמע מכך במקרים לא מעטים , גם לגבי בן/בת הזוג ובני משפחה אחרים.

הכיסוי למקרה גילוי מחלה קשה מבטיח קבלת סכום כסף משמעותי ( כפי שנקבע ע"י המבוטח) אם נתגלתה חו"ח מחלה כזו, במהלך תקופת הביטוח.

המטרה הביטוחית העיקרית של כיסוי זה היא לממן באמצעות סכום הפיצוי המשולם עפ"י כיסוי זה את ההוצאות הנוספות או את הפסדי ההכנסה הנגרמים לחולה ולסובבים אותו ולאפשר בכך לחולה, להתמקד בהתמודדות הרפואית עם המחלה, ללא הטרדה הכלכלית המלווה מצב זה במקרים רבים.

בריאותון מס' 3 מפרט את מתכונת הכיסוי למקרה כזה, כפי שנקבעה בחוזר אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר ואת התוכניות המרכזיות הקיימות בשוק הביטוח בישראל ומעניקות פיצוי כספי במקרה של גילוי מחלה קשה.

רק בריאות !!!!

מאחל דני פיק – יו"ר
פ.ד. פסגות  בע"מליצירת קשר

 

פ.ד. פסגות בע"מ
שדרות גושן 27
קרית מוצקין, 26312
ת.ד. 744

טל. 8780700 - 04
פקס. 8711626 - 04

דוא"ל info@pdpsagot.co.il
אתר: www.pdpsagot.co.il

 

 

ביטוח למקרה גילוי מחלות קשות

ביטוח למקרה גילוי מחלות קשות מבטיח תשלום סכום ביטוח מוסכם מראש (פיצוי) במקרה של גילוי מחלה קשה או התרחשותו של אירוע רפואי חמור, הכלולים בהגדרת "מחלה קשה" בפוליסה.

מטרתו העיקרית של הכיסוי היא לסייע למבוטח ולמשפחתו להתמודד עם ההשלכות הפיננסיות של מחלה קשה ולשמור על רמת החיים אליה הם רגילים, גם בתקופת אשפוז ו/או טיפול רפואי, ע"י העמדת מקור כספי בו ניתן יהיה להשתמש לכיסוי הוצאות רפואיות הקשורות במחלה/אירוע או הוצאות נלוות אחרות, כמו ירידה ברמת ההכנסה, אובדן ימי עבודה של המבוטח ובני משפחתו, צורך בהתאמת תנאי המגורים הנובע מהמחלה או כל שימוש אחר בו יבחר המבוטח.

חשוב להדגיש כי הסכום המוסכם מראש ישולם מעצם גילוי המחלה / האירוע ואינו תלוי בהגשת קבלות או מותנה בהוכחת הפסד או הוצאה כלשהי.

החל ממאי 2004, על מנת למנוע מצב של הגדרות רפואיות לא אחידות לאותה מחלה בפוליסות של חברות שונות, נקבעו ע"י המפקח על הביטוח במשרד האוצר הגדרות סטנדרטיות למרבית המחלות הכלולות בפוליסה וכל חברות הביטוח התאימו את הפוליסות הנמכרות על ידן להגדרות אלה כמינימום מחייב.

רשימת המחלות / האירועים הכלולות תחת ההגדרה של "מחלה קשה" המזכה בתשלום סכום הביטוח, הורחבה מאוד לאורך השנים.

ההגדרה הנוכחית של המחלות / אירועים הכלולים במונח "מחלה קשה" במתכונתו המורחבת הנמכרת כיום ברוב חברות הביטוח המובילות כוללת:
איבוד גפיים, מחלות כבד, אי ספיקת כליות כרונית, אנמיה, גידול שפיר במוח, דלקת קרום המוח, השתלות, התקף לב קשה, חירשות ואילמות, טרשת נפוצה, יתר לחץ דם, כוויות קשות, מחלת ריאות כרונית, ניוון שרירים, ניתוח החלפה או תיקון מסתמי לב, ניתוח אבי העורקים, ניתוח מעקפי לב, סרטן, עיוורון, פגיעה מוחית; פוליו, פרקינסון, צפדת (טטנוס), שבץ מוחי, שיתוק, תסמונת הכשל החיסוני הנרכש - איידס, תרדמת, ותשישות נפש.

העלות החודשית נקבעת על מין המבוטח, כאשר התעריף למעשנים יקר יותר מהתעריף למי שאינו מעשן.
העלות משתנה (מתייקרת) מדי 5 שנים על פי הגיל המעודכן והכיסוי הביטוחי מסתיים ברוב התוכניות הקיימות בשוק בגיל 65 (בחלק מהחברות והתוכניות תקופת הביטוח הוארכה בשנים האחרונות לגיל 70).

התוכניות העיקריות למקרה גילוי מחלות קשות הנמכרות כיום הן:

  • חברת מגדל - "מזור"
  • חברת כלל - "אחריות לילדים"
  • חברת הפניקס - "מרפא"
  • חברת מנורה - "קרן אור טופ"
  • חברת הראל - "מענקית"


 

באם הינך מעוניין בפגישה /שאלה /הצטרפות לכיסוי  ניתן לפנות אלינו למייל briuton@pdpsagot.co.il

כתובת המייל שלך נמצאת ברשימת התפוצה שלנו ובכוונתנו לתזכר אותך מדי פעם בדבר חדשות מקבוצת פ.ד. פסגות
במידה ואינך מעוניין לקבל מייל מאתנו לחץ כאן