להיות בריא עם פסגות
 

דבר המנכ"ל

דני פיקמבוטח/ת יקר/ה

ביטוח הבריאות הממלכתי נותן לנו הלקוחות, הרגשה שהכיסוי הביטוחי אינו מספק ואנו חשופים מדי מבחינת הביטוח הקיים במערכת הבריאות הציבורית.
יחד עם זאת גם הביטוחים המשלימים בחברות הביטוח לא תמיד נותנים מענה מושלם, לעיתים מדובר בעלויות גבוהות, חיתום רפואי נוקשה אשר פוגם ברוחב הכיסוי וכו'.

בכתבה זו נתייחס לבעיה כאובה - "זיהומים במערכת הבריאות" אשר עלולה לפגוע בכולנו ונפרט כיצד הכיסוי בביטוחים הפרטיים מאפשר טיפול וצמצום בעיה זו, קל וחומר לעומת הכיסוי הקיים בביטוח הציבורי.

יודגש כי חברות הביטוח אינן מסוגלות לתת מענה מוחלט לבעיה אקוטית זו אך יש באפשרותן לדאוג לסיכויי החלמה בסביבה בטוחה יותר.

בברכת בריאות טובה.

מאחל דני פיק – יו"ר
פ.ד. פסגות  בע"מליצירת קשר

 

פ.ד. פסגות בע"מ
שדרות גושן 27
קרית מוצקין, 26312
ת.ד. 744

טל. 8780700 - 04
פקס. 8711626 - 04

דוא"ל info@pdpsagot.co.il
אתר: www.pdpsagot.co.il

 

 

זיהומים בבתי חולים

אתר הכנסת: בתאריך ה04/07/12 התכנסה בירושלים ועדת הבריאות של הכנסת וקיימה דיון מיוחד בנושא הזיהומים בבתי החולים. לדרישת הוועדה, הוצג במהלך הדיון דו"ח שאותו נמנע עד כה משרד הבריאות מלפרסם. בדו"ח מוצג סיכום של מקרים בהם נמצאו חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה מסוג CRE בבתי החולים ברחבי הארץ.

מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ ד"ר רחל אדטו (קדימה), אמרה בדיון: "הסיבה העיקרית לזיהומים בבתי החולים היא היעדר משאבים ותשתיות ראויות. לא ייתכן שחולים בטיפול נמרץ, שהיא מחלקה מזוהמת ביותר, שוכבים אחד ליד השני כשרק וילון דק מפריד ביניהם. חולים רבים מגיעים לבתי החולים במצבים קשים ומורכבים מהקהילה ומבתי אבות. יחד עם זאת, עומדת מנגד זכות הציבור לדעת על רמת הזיהום בבית חולים בו הוא עומד להתאשפז או לקבל טיפול".

ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו): "הזיהומים הם רק ביטוי קטן לכשל מערכתי כולל במערכת הבריאות בישראל".

מגיש הטלויזיה דני רופ, שאביו נפטר לטענתו כתוצאה מזיהום בבית חולים: "מאז שהמקרה של אבי פורסם, כבר לא עוצרים אותי ברחוב לשאול מה יהיה מזג האוויר, אלא משתפים אותי בהמוני מקרים של פטירת קרוב כתוצאה מזיהום שחטף בבית החולים. לא ייתכן ששכן של הוריי שבא לבקר נכנס לחדרו המבודד של אבי בקלות רבה, ללא שום כיסוי ורכן מעליו בחופשיות. הרופאים אמרו לי: אין מה לעשות, החיידקים פה בכל מקום, גם במנורה ובמזגן. נדמה לי שמי שמתאשפז בטיפול נמרץ, סיכוייו לצאת בחיים הם אפסיים".

ד"ר ערן הלפרן, מנהל מרכז רפואי רבין: "יש פתרון והוא כסף קטן למערכת; צריך להפחית את הצפיפות בין החולים. כל הזמן מצמצמים לי את המטראז'".

איך תוכלו לצמצם את סכנת הזיהום?

(פורסם באתר YNET ב27.12.06)

אם תאושפזו בבית חולים, מומלץ שתשימו לב לסביבתכם, כדי לצמצם את הסיכון לזיהומים נרכשים. הנה כמה עצות שיסייעו לכם לעשות את זה, מפי פרופ׳ יהודה כרמלי, מנהל המחלקה לאפידמיולוגיה במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב):

 • ודאו שהצוות הרפואי שוטף ידיים לפני כל טיפול.
 • בררו אם החדר שבו אתם שוהים נוקה כהלכה.
 • בדקו אם אכן יש צורך בעירוי. לעיתים ההחלטה על העירוי אינה חד משמעית, ובעירוי פשוט קיים סיכון קטן להעביר זיהומים, שעלולים לגרום לתוצאות קשות. בהמשך כדאי לברר אם הכרחי להשאיר את העירוי, כי עם כל יום נוסף הסיכון לזיהום עולה.
 • שימו לב אם מחליפים לכם תחבושות באופן סדיר.
 • כשהצוות הרפואי מטפל בפצע פתוח אחרי הורדת התחבושת, עליו ללבוש כפפות.

על כן, אנחנו חוזרים ומדגשים את החשיבות בהצטרפות לפוליסת בריאות פרטית, מתכונת זו מספקת את רמת הביטחון הגבוהה ביותר, בהשוואה לכל אופציה אחרת

כיסוי רפואי שקיים בפוליסות השונות

פוליסה מורחבת

הניתוחים המכוסים- כל הניתוחים

כיסוי בעבור ניתוחים פרטיים- בארץ ובחו"ל

פיצוי בגין ניתוח בבית חולים ציבורי- אם לא השתתף המבטח בתשלום כלשהו ישלם למבוטח פיצוי מסכום מנתח הסכם בגין הניתוח שבוצע או תשלום ליום אשפוז.

פיצוי בגין ניתוח בבית חולים פרטי - אם לא השתתף המבטח בתשלום כלשהו, ישלם המבטח פיצוי בגין ההוצאות הנחסכות למבטח בבית החולים הפרטי בו בוצע הניתוח.

נספח למחליפי ניתוח

סכום השיפוי בגין טיפול או סדרת טיפולים חלופיים, לא יעלה על תקרה של 150,000 ש"ח או עלות הניתוח בביטוח היסודי, הנמוך מביניהם.

שיפוי בתנאי שהצטברו שני תנאים הבאים:

 1. רופא מומחה בתחום הרלוונטי לניתוח, קבע את הצורך לביצוע הניתוח

 2. המבוטח פנה למבטח לפני קבלת הטיפול החלופי וקיבל אישור מוקדם לכיסוי ההוצאות.

נספח כתב שירות

 1. שירותי "מעבדה עד הבית"- בדיקות מעבדה המפורטות להלן: דגימת דם ,משטח גרון, דגימת שתן ,משטח אף, תרבית/יות שתן, משטח אוזן, משטח עין. לקיחת דם מתייחסת ללקיחת דם ורידי בלבד.

 2. שירות רופא מתאים - הכוונה ויעוץ באמצעות הטלפון בארץ ובחול בבחירת רופא בהתמחויות שונות.

 • יש לדאוג שבוחרים את הבית חולים המתאים למצב, יצורף רופא מלווה אשר יעזור לך בבחירה מתאימה.

 • חשוב לזכור כי לא כל בית חולים פרטי מתאים לכל ניתוח ,קיימים ניתוחים מורכבים ומסובכים שבהם רצוי שיעשו בבית חולים ציבורי שם ניתן לשקול היכן תתבצע ההחלמה.

 

באם הינך מעוניין בפגישה /שאלה /הצטרפות לכיסוי  ניתן לפנות אלינו למייל briuton@pdpsagot.co.il

כתובת המייל שלך נמצאת ברשימת התפוצה שלנו ובכוונתנו לתזכר אותך מדי פעם בדבר חדשות מקבוצת פ.ד. פסגות
במידה ואינך מעוניין לקבל מייל מאתנו לחץ כאן